Obecny, murowany kościół parafialny w Głogoczowie nie jest pierwszą świątynią stojącą w tym miejscu, bo parafia istniała już w 1325 r. Poprzedni kościół był jednak drewniany. Zastąpiony został w 1812 r. murowanym, klasycystycznym. Na przełomie XIX i XX w. podwyższono wieżę i dodano szkarpy. Wyposażenie wnętrza jest częściowo barokowo-rokokowe z wcześniejszego kościoła (m.in. główny ołtarz). Na wieży wiszą dwa cenne dzwony z 1583 r.
Pierwsza historyczna wzmianka o parafii w Głogoczowie pochodzi z lat 1325 - 1327 ze świętopietrza diecezji krakowskiej. Z lat 1470 - 1480 pochodzą pierwsze informacje o drewnianym kościele parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja, który najprawdopodobniej został zbudowany 150 lat wcześniej). Niestety świątynia została zdewastowana. Największe zniszczenia tego obiektu miały miejsce w 1657 r., kiedy to został obrabowany przez Szwedów, Węgrów z Siedmiogrodu oraz Kozaków. Pomimo przeciwności losu, przetrwał do początków XIX w.
W 1812 r. rozpoczęła się budowa murowanego kościoła. Plac budowy objął teren na wschód od miejsca lokalizacji dawnej świątyni. Kościół zbudowano w stylu józefińskim. Głogoczów wówczas był pod zaborem austriackim i wiele ówczesnych kościołów wiejskich wznoszono według projektów opracowanych przez cesarza Austrii Józefa II. W 1876 r. pokryto wieżę, której zwieńczenie prawdopodobnie zaprojektował architekt Jan Sas - Zubrzycki. w 1883 r. zbudowano "babiniec" z materiału ze zburzonej kaplicy św. Mikołaja, która wcześniej stała w ogrodzie plebańskim.
Jednonawowy kościół, z dwukondygnacyją wieżą od zachodu, kruchtą po stronie południowej i zakrystią po stroni północnej, przy prezbiterium, został zbudowany z cegły i kamienia. Cały budynek otynkowano, a na frysie portalu wejściowego umieszczono pamiątkowy napis: A22IUN/VIII1812, oznaczający 22 czerwca 1812 r. czyli datę budowy murów nowej świątyni. 3 maja 1823 r. ukończony kościół został uroczyście konsekrowany przez biskupa tynieckiego Grzegorz Tomasza Zieglera. Patronką kościoła została św. Maria Magdalena, a święto patronalne kościoła przypada 22 lipca.
Ze starego kościoła przeniesiono min.: kamienną chrzcielnicę i XVIII - wieczne figury św. Piotra i św. Pawła. W 1948 r. zakupiono jeden z obrazów prof. Adolfa Hyły, autora łagiewnickiego obrazu "Jezu ufam Tobie" z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Głogoczowski obraz zachwyca swą delikatnością. Postać Jezusa unosi się lekko nad zamglonymi polami. w 1998 r. do kościoła sprowadzone zostały relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej.
Kościół posiada cztery zabytkowe dzwony: dwa z 1583 r. jeden z 1865 r. i powojenną sygnaturkę. W 2012 r. z okazji 700 - lecia parafii i 200 - lecia rozpoczęcia budowy obecnego kościoła, mieszkańcy Głogoczowa ufundowali cztery nowe dzwony.
Patronką kościoła w Głogoczowie jest św. Maria Magdalena, a święto patronalne, czyli odpust obchodzone jest w dniu 22 lipca.
Dzieje kościoła i parafii: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/kosciol-sw-marii-magdaleny-2